Sedací soupravy
28. 12. 2011, 12:44
Tyto stránky se zabývají problematikou sedacích souprav. Naleznete zde informace o moderních sedacích soupravách kožených, rohových i rozkládacích. Dále Vám poradíme se sedacími soupravami na míru.

Materiály sedacích souprav

Materiály sedacích souprav

28. 12. 2011, 11:11

Výběr potahového materiálu sedací soupravy je jedním z klíčových rozhodnutí. Potah musí být trvanlivý, estetický, pohodlný a snadný na údržbu. Trvanlivost a praktičnost jsou dva důležité faktory pro domácí sedací soupravu.

Potahy na sedací soupravy

Potahy na sedací soupravy mají být příjemné na dotek. Barva a motiv by měl esteticky zapadat do barevné kombinace prostoru. Velice praktické jsou snímatelné potahy. Dají se kdykoliv sundat, vyprat nebo vyčistit. Jinou alternativou jsou přehozy a různé deky, které chrání potahy sedacích souprav. Důležité je zachovat sedací soupravě dlouhou životnost.

Klasický bavlněný potah sedací soupravy

Klasický bavlněný potah se používá při výrobě sedacích souprav zřídka. Má nižší životnost a omezenou stálost barev. Výhodou jsou nižší pořizovací náklady a přírodní materiál.

Sedací soupravy a mikroplyš

Mikroplyš se používá jako potahový materiál sedacích souprav nejčastěji. Mikroplyš je dvouvrtstvý a má vynikající užitné vlastnosti. Pevný tkaný podklad a horní odolný vlas proti zašpinění. Dá se lehce čistit. je tedy vhodný do domácího prostředí, kde jsou děti nebo domácí mazlíčci.

Moderní mikrofáze u sedacích souprav

Mikrofáze je moderní materiál a stále častěji se používá jako potahový materiál sedacích souprav. Je jednovrstvý a povrchově upravený 100 % polyester. Je vhodný jako potahový materiál sedacích souprav s každodenním užíváním. Je velice vysoce odolný proti ušpinění a skvěle se čistí.

Ekokůže skvělý potahový materiál sedacích souprav

Ekokůže je dvouvrstvý materiál, kde horní vrstva je 100 % polyurethan a podklad 100 % bavlněný úplet. Tento materiál sedacích souprav je vhodný pro alergiky. Snadno se čistí vlažnou vodou s s malou příměsí saponátu.

Levné a moderní sedací soupravy

Spotřebitelé mají nepřeberné množství výběru kvalitních sedacích souprav. Levné sedací soupravy neznamenají, že jsou kvalitně horší. Vyrovnají se moderním sedacím soupravám. Liší se pouze v některých nepodstatných detailech. Při investici do nové sedací soupravy by zákazník měl přehodnotit nároky na sedací soupravu a její využití.
Zobrazení: 64948 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0