Sedací soupravy
28. 12. 2011, 12:44
Tyto stránky se zabývají problematikou sedacích souprav. Naleznete zde informace o moderních sedacích soupravách kožených, rohových i rozkládacích. Dále Vám poradíme se sedacími soupravami na míru.

Sedací soupravy

Sedací soupravy

28. 12. 2011, 11:17

Sezení (není tím míněn pobyt v nápravném zařízení) patří vedle polohy vleže a polohy ve stoje k nejčastěji zaujímané poloze lidského těla v průběhu života člověka. Proto by měla být výběru židlí, křesel a sedacích souprav věnována minimálně stejná pozornost jako u nábytku sloužícího k ležení.

Sedací soupravy - použití

Sedací soupravy slouží k sezení zejména v období, kdy si chceme odpočinout. Málokdy se pohodlně uvelebíme v křesle nebo na gauči a pustíme se do práce, či do nějaké jiné produktivní činnosti. Máme-li sedavé zaměstnání nebo potřebujeme-li sedět zpříma jako např. při jídle, používáme většinou židle. Sedací soupravy v pracovním procesu připadají v úvahu jen při důležitých obchodních jednáních, přijímání významných hostů a podobných příležitostech.

Řekneme-li sedací souprava, vybaví se nám obvykle pohovka nebo gauč obklopený dvěma či více křesly. Zvláštním případem jsou rohové sedací soupravy, které bývají uspořádané jako dvě pohovky kolmo na sebe a opatřené polštáři. Základ rohové sedací soupravy je obvykle vyroben z dřevotřísky, masivního dřeva a sololitu. Náplní sedáků bývá vrstvená polyuretanová pěna a viskózní směs. Polštáře jsou vyrobeny ze směsi granulované pěny a silikonu. Výběr potahových materiálů je velmi široký, výběr materiálu i barvu potahové látky vám ulehčí vzorník, který vám předloží každá z firem zabývajících se prodejem sedacích souprav.

Sedací soupravy na míru

Sedací soupravy bývají nabízeny v základní rozměrové verzi, není však žádným problémem je upravit podle vašich požadavků, doplnit o další sedáky a polštáře, případně k nim dodat i vhodně je doplňující sedačky, stolky, podnožky, přehozy atd. Žádané bývají i rozkládací sedací soupravy umožňující občasné přespání.

Nabídka sedacích souprav

Nabídka rohových i běžných sedacích souprav na našem trhu je velmi široká a i počet firem, které se tímto sortimentem zabývají, je značný. Vybrat si proto vhodnou sedací soupravu není jednoduchá záležitost. Doporučuje se spolupráce nejen s odbornou firmou, ale i s bytovým architektem, který vám pomůže s výběrem sedací soupravy tak, aby ladila s celkovým uspořádáním vašeho bytu a především plnila svůj hlavní úkol: stát se oázou klidu a pohody ve vaší domácnosti.
Zobrazení: 50352 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0